sobota, 17 maja 2014

Ażurowa biel i wiosenny akcent w bransoletce, ale czy to wiosna?


Witam w skąpaną w deszczu majową sobotę.

Ostatnio widok pochmurnego nieba i nieustające ulewy, skłaniają do zastanowienia , czy to maj czy pluchy listopadowe? Z czterech pór roku, trudno wyróżnić wiosnę, kiedy mamy największe anomalia pogody. Skoro mowa o porach roku pomyślałam, że pokażę serię obrazów wykonanych haftem krzyżykowym. Nie są to moje prace. Obrazy urzekły mnie kiedyś na targu staroci i musiałam je mieć.

Każda z pór roku ma swój urok, ale maj niech będzie majem. To przecież niby najpiękniejszy miesiąc roku.
Dla rozjaśnienia ponurego dnia - ażurowa biel w chuście wydzierganej z połyskującej Kalinki.
Ażurek prosty w wykonaniu. Już wcześniej niemal identyczną dziergałam. Teraz jednak chusta wyszła nieco większa.Dla przywołania wiosennego klimatu, stworzyłam delikatną bransoletkę z koralików Toho 8.na perłowo- białym tle wplecione listki w kolorze wiosennej zieleni.

Tym wiosennym akcentem kończę tego posta. O dziwo ulewa ustała. Miejmy nadzieję, że na dłużej zagości słońce i pozwoli cieszyć się urokami wiosny.
 Pięknej, słonecznej niedzieli!

poniedziałek, 12 maja 2014

Koralikowa i majowa fantazja


Witam w najpiękniejszym miesiącu roku.

Maj niestety nas nie rozpieszcza, ale i tak wszystko wokół cudnie pachnie i deszczyk majowy też ma swój urok. Uległam temu urokowi , co oczywiście widać po znikomej ilości ostatnich wpisów na blogu.
Dziś prezentuję cieniowaną, trójkolorową bransoletkę z koralików Toho 8. Perłowo-bursztynowo- brązowe zestawienie koralików dało dość ciekawy efekt.A teraz troszkę majowej fantazji z mojego ogrodu. Zapraszam. Poniżej rododendron, któremu zmieniłam miejsce i kwitnie lepiej, niż poprzednio.


A to ślicznie kwitnąca, moja ulubiona azalia. Czaruje kwieciem.

Poniżej zaciszne miejsce otoczone tujami.


I fragmenty skalniaka. 
Wspaniałych chwil na świeżym powietrzu w otoczeniu urokliwej przyrody życzę Wam wszystkim . Miłego tygodnia!